بابک اسماعیلی


زلف سخن

First Page English Weblog Weblog Archives About me Contact me Photo Blog

شنبه ۱٧ بهمن ۱۳۸۸

گزارشگر سرویس اقتصادی روزنامه کیهان، برگزیده چهارمین جشنواره تخصصی مطبوعات و خبرگزاری ها در حوزه مالیات شناخته شد.بابک اسماعیلی
به گزارش خبرگزاری ها، از میان 7200 اثر شرکت داده شده در این جشنواره، گزارش خبری «بابک اسماعیلی» گزارشگر سرویس اقتصادی کیهان، تحت عنوان «ایران دیگر بهشت مالیات گریزان نخواهد بود» با راهیابی به مرحله نهایی، حائز مقام دوم بخش گزارش خبری چهارمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها در حوزه مالیات شد.
مراسم اختتامیه این جشنواره روز چهارشنبه 14 بهمن ماه با حضور «محمدحسین صفارهرندی» وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر «رامین»معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد، مقامات سازمان امور مالیاتی و جمعی از اصحاب حوزه فرهنگ و رسانه برگزار شد و از برگزیدگان رشته های ده گانه این جشنواره تخصصی با اهدای لوح تقدیر و تندیس تقدیر شد.

صفارهرندی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: رسانه را فقط در قالب روزنامه، تلویزیون و اینترنت نباید دید و باید از نقش رسانه میان مردمی بهره برد و مثلا مردم عادت دارند که پای منبر که تاریخچه ای قدیمی دارد جمع شوند و پیامی را از آن جلسه بگیرند و بتوانند به دیگران هم پیامی را القاء کنند و این یعنی همان عملکرد رسانه.
دکتر رامین معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد نیز در خصوص فعالیت های صورت گرفته از سوی مطبوعات و رسانه ها در جهت بسترسازی امر مالیات، عنوان کرد: تاکنون 7 هزار و 200 مقاله در مطبوعات و رسانه ها در خصوص مالیات جمع آوری شده است ولی آیا نگاه اسلامی هم در آن ها موجود است، اگر به فرض هم موجود نباشد باید شروع شود.
آخرین سخنران این جلسه دکتر علی عسگری رئیس سازمان امور مالیاتی بود که گفت: همه ما به اهمیت مالیات واقفیم و همه کشورها به مالیات به عنوان ابزارها و سیاست های ساماندهی اقتصاد کشور نگاه می کنند و 45 درصد بودجه کشور از محل مالیات ها تامین می شود و حتی در برنامه پنجم توسعه هم سالانه 30 درصد مالیات ها رشد داشته است و هزینه های جاری دولت از محل مالیات ها تامین می شود.
دکتر «سیدشمس الدین حسینی» وزیر اقتصاد در پیامی به این جشنواره یادآور شد:در شرایطی که در کشورهای در حال توسعه، نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی بین 15 تا 20 درصد و در کشورهای توسعه یافته بیش از 30 تا 40 درصد است، این رقم در ایران بین 7 تا 8 درصد است.

بابک اسماعیلی/برگزیده جشنواره تخصصی مالیات و رسانه

لینک خبر در روزنامه کیهان. شنبه 17 بهمن 1388- شماره 19578. صفحه‌ی 4.
 

[ ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ ]   [ بابک اسماعیلی ]   [ لینک مطلب

موضوع نوشتار: بابک اسماعیلی و موضوع نوشتار: اقتصاد[ Home | Archives | E-mail ]


POWERED BY
PERSIANBLOG


  RSS 2.0  

 

 

Copyright © 2004-2007 Babak Esmaeili. All rights reserved. Design by Zolfesokhan
NOTICE: May not be duplicated or distributed in any form unless with prior consent.
 

تمام حقوق مربوط به ا‌ین صفحه، متعلق به بابک اسماعیلی  است. هرگونه برداشت و بازنشر نوشته‌های ا‌ین صفحه منوط به در‌یافت اجازه از صاحب ا‌ین تارنما می باشد.