بابک اسماعیلی


زلف سخن

First Page English Weblog Weblog Archives About me Contact me Photo Blog

پنجشنبه ٦ اسفند ۱۳۸۳

نوروز در حال آمدن است و خوانندگان لوس‌آنجلسی خود را برای برگزاری کنسرت‌ در دبی آماده می‌کنند و دولت امارات شرط برگزاری این کنسرت‌ها را سانسور واژه‌ی «خلیج‌فارس» عنوان نموده و دولت و دولتمرد جمهوری اسلامی هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهد!
همان‌گونه که می‌دانید، حدود 65 درصد پروازهای تهران - دبی را شرکت هواپیمایی امارات به خود اختصاص داده است و این شرکت آزادانه و به طور قانونی!! در پروازهای خود، بروشورهایی را پخش می‌کند که در آن همان واژه‌ی مجعول «خلیج عربی» و آن هم با حروف درشت درج شده است و دولتمرد و دولتمردان جمهوری اسلامی آرام نشسته‌اند و کشورهایی چون امارات را کشور دوست و برادر ایران می‌خواند! عمده درآمد کشور امارات پس از درامدهای نفتی، صنعت توریسم(tourism) است که در سال‌های اخیر با رشد چشمگیری که داشته، باعث ثروت بیشتر این کشور عربی گردیده است. بنابر گزارشی، در حال حاضر حدود 70 درصد این جهانگردان را ایرانیانی تشکیل می‌دهند که به این کشور سفر می‌کنند و هر سال با نزدیکی عید نوروز، تعداد افراد بازدیدکننده از این کشور عرب رشد چشمگیری می‌یابد و طبعا با حذف این درآمد، اقتصاد این کشور با شوکی جبران‌ناپذیر مواجه خواهد شد.
البته سایر کشورهای عربی حوزه‌ی خلیج فارس نیز در کینه و عداوت با ایران و ایرانی چنین وضعیتی داشته و گویا همگی درصدد باروری رویای خویش که ماندگار کردن نام مجعول«خلیج عربی» به جای نام پرافتخار و همیشگی «خلیج فارس» است با یکدیگر متحد شده‌اند و از سکوت دولتمردان اصلاح‌طلب ایران که چشم خویش را به روی واقعیات بسته‌اند و در رویای خویش دم از گفتگوی تمدن‌ها!! می‌زنند استفاده کرده و هر روز به کمک ابزاری، درصدد توهین و تحقیر این ملت هفت هزار ساله پرداخته و روزی با خرید و فروش دختران ایرانی، روزی با جعل تاریخ و نام‌های ماندگار بین‌المللی و روزی شاید با انکار نام پرابهت و پرافتخار ایران، ادعای خاک سرزمین ما را نمایند که این مورد آخری نیز با استارت خوردن ادعای امارات پیرامون سه جزیره‌ی ایرانی از سلها پیش آغاز گردیده و این داستان همچنان ادامه دارد و ما...
کوچکترین انتظار از دولت جمهوری اسلامی و خصوصا دبیر پرادعای شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی این بود که در متوقف کردن گستاخی‌های شرکت هواپیمایی امارات در تبلیغ واژه‌ی مجعول «خلیج عربی»، جریمه‌ی سنگین مالی بر این شرکت ببندد و حتی پروازهای این شرکت را به حالت تعلیق درآورد.
اما باید گفت که دولتمرد جمهوری اسلامی غیرت ندارد و این مائیم که همانند خنثی نمودن جریان موذیانه‌ی موسسه‌ی National Geographic باید باردیگر با هم متحد شویم و دشمنان قسم خورده‌ی این خاک اهورایی را بر سر جای خود نشانیم.
یادمان باشد ایران دیار تمام ایرانیان است و با کوتاهی دولتمردان، ما از خودمان سلب مسولیت نکنیم. و تو ای ایرانی باغیرت اگر برای نوروز قصد سفر داری، صدها کشور در دنیا وجود دارد که بسیار دیدنی‌ترند. تقاضا میکنم به حرمت و قداست نام ایران و ایرانی، امسال را به سیاحت در کشوری غیر از امارات بگذرانید. و خواننده‌های آنسوی مرز هم که یک در میان در ترانه‌های خود ایران ایران می کنند اکنون وقت عمل است و معلوم می شود که دلارهای کنسرت‌های نوروزی که در دبی برگزار می‌شود برایشان مهمتر است یا وطنشان، ایران.

در ضمن در پایان از مسئولین محترم سایت مردمی پرشین بلاگ که مشکل بلاگ مرا حل نموده و پس از 3 ماه، آن را از حالت تعلیق خارج نمودند، تشکر و قدردانی نمایم. از آرش عزیز هم به‌خاطر دردسرهای اخیر سپاسگذارم و خیلی ساده بهش میگم ممنون داداش. راستی فردا، فردا که نه تا ساعاتی دیگر امتحان دارم! امتحان کارشناسی ارشد. حتما دعام کنید. یادتون نره ها.

 

        Q طنز احمقانه‌ی الجزیره – فایل فلش

        درباره‌ی مسائل ایران و مجله‌ی نشنال جئوگرافیک

 

 

[ ۱:۱۸ ‎ق.ظ ]   [ بابک اسماعیلی ]   [ لینک مطلب

موضوع نوشتار: سیاست[ Home | Archives | E-mail ]


POWERED BY
PERSIANBLOG


  RSS 2.0  

 

 

Copyright © 2004-2007 Babak Esmaeili. All rights reserved. Design by Zolfesokhan
NOTICE: May not be duplicated or distributed in any form unless with prior consent.
 

تمام حقوق مربوط به ا‌ین صفحه، متعلق به بابک اسماعیلی  است. هرگونه برداشت و بازنشر نوشته‌های ا‌ین صفحه منوط به در‌یافت اجازه از صاحب ا‌ین تارنما می باشد.