حسرت سرد درخت

بازم تولد......تولد یه عزیز دیگه تو این فصل زیبا...زیبا ترین فصل سال..........  نیکی عزیزم، خواهر خوبم تولدت مبارک. شاد باشی و پیروز.

 

درخت آه سردی می کشد. گویا به واسطه صدای التماس برگ زرد رنگش، که از زیر پاهایم ناله سر داده و درخت را صدا می زند.

نگاهی به درخت می افکنم. به نظر می رسد که آرام غرق در تفکراتی عمیق باشد.

 گویا زمانی را به خاطر می آورد که برگ هایی نورسته از عمق جانش بیرون زدند و او را لباسی فاخر پوشاندند. لباس فاخری که درخت با غرور آن را به رخ جنگل می کشاند! زمانی که با وزش نسیم در شامگاه، صدای رقصی پرشور از شاخه های درخت به گوش می رسید و درخت را به خواب شیرین فرو می برد. صدای رقص برگ هایی سبز در حضور باد!!
شبی را به خاطر می آورد که در زیر باران نقره ای، برگ مخلصانه غسل می کرد و عاشقانه لبیک می گفت. زمانی که برگ با صبوری به درد دل گنجشکی دل شکسته گوش می داد و سخنی نمی گفت. شبی که برگ آرام نام معشوق را در گوش باد زمزمه می کرد.
زمانی که بادی سرکش با شلاقی سرد به بدن درخت می زد و برگ رندانه خود را به زیر شلاق باد می انداخت و عاقبت روزی که برگ بر اثر چرخش گردون زمان، رنگ رخسارش رو به زردی گرایید و درخت با بی مهری دستش را رها کرد و به زمین انداخت  و حال برگ زرد رنگ رنجور، در زیر پاهایم هم چنان عاشقانه و لی غریبانه درخت را فریاد می زند.
قطره ای غریب از چشمانم جدا می شود و به دیدار برگ بر زمین می چکد. درخت را تنها و خموش با بغضی خیس می نگرم.صدای ندامت در سکوت درخت فریاد میزند!!
 کسی در دوردست صدایم می کند. دستی بر تنه ی درخت می کشم و می روم.
خش.خش.خش...
بهار می آید...تولد برگ سبزی دیگر. برگ سبزی که امیدوارم هرگز صدای ناله اش را از زیر پای هیچ عابری نشنوم!

/ 11 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نرگس

مبارکه

قلم و کاغذ و احساس

سلام بابک جون خوبی ..خوشحالمکه ياز شروع کردی به نوشتن ....من هم تولد نيکی عزيز خواهر گلت رو تبريک ميگم ايشاله ۳۰۰ سشالگيش رو جشن بگيری....متن بسيار زيبايی بود با تمام احساس ....برگهای زرد با تمام شکست هم زيباين ....پايز رو ميگن که زشته کی ميگه همه با بر گهای پاييزی و با رنگ زردش حال ميکند ..يا حق

Farhang

سلام دوست عزيز وهموطن گرامي...وبلاگ زيبا و پر محتوايي داريد...شما را به خواندن اشعار (ترانه هاي عاشقانه ام)در وبلاگ خويش دعوت مي نمايم...موفق و سربلند باشيد.

baran

تولدش مبارک باشد ...

sara

سلام بابك جان... اول دكوراسيون مبارك.. دوم شرمنده كه دير رسيدم..سوم تولد نيكي جون هم مبارك.. با كلي آروزهاي خوب..

نیکی

سلام داداشي.....بازم تولدم مبارک....بابا راز گل سرخ خونه خودتونه .بيايد اونجا تبريک بگين.اااااااااااااااااااا