توطئه بازآفرینی یازدهم سپتامبر

چندی پیش موسسه Boston Review درنظرسنجی رسمی اعلام کرد، بیش از 38 درصد مردم آمریکا، طبقه یهودی حاکم بر موسسات و نهادهای مالی و اقتصادی بزرگ این کشور را عامل اصلی بروز بحران و رکود مالی و اقتصادی در آمریکا می دانند، این درحالی است که این لابی و طبقه 5/2 درصدی جامعه آمریکا در روزهای اخیر با خلق داستانی مشابه حادثه 11 سپتامبر 2001 قصد انحراف افکارعمومی از اصل ماجرا و پنهان کاری دارد.
    این الیت قدرتی حاکم در آمریکا پس از مصاحبه اخیر پل کانجورسکی (paul Kanjorsky) نماینده دموکرات ایالت پنسیلوانیا با شبکه C - SPAN مبنی بر خروج 550 میلیارد دلار از سیستم بانکی آمریکا ظرف مدت یک تا دو ساعت در سپتامبر 2008 و متعاقب آن به هم خوردن بالانس بازار پول و سرمایه آمریکا، در اقدامی هماهنگ به بازآفرینی 11 سپتامبری دیگر و دروغین پرداخت.
    نشریه آمریکن فری پرس (American Free Press) در گزارشی با انتخاب بخشی از سخنان کانجورسکی، همزمانی خروج 550 میلیارد دلار ازسیستم بانکی آمریکا را با سالگرد حادثه یازدهم سپتامبر مورد اشاره قرار می دهد و نهایتاً خواننده را به این نتیجه می رساند که فروپاشی مالی و اقتصادی آمریکا و سرایت آن به جهان و ایجاد رکوردی فراگیر در ابعاد بین المللی، اقدامی برنامه ریزی شده و تروریستی است.
    نویسنده این مطلب مارک گلن (Mark Gleen) در ارزیابی مصاحبه نماینده دموکرات ایالت پنسیلوانیا با C - SPAN ادعا می کند فردی مسئول ضربه زدن به گلوگاه مالی آمریکاست و دلیل سخنان خود را همزمانی این انتقال پولی (حدوداً بین 9 الی 11 صبح یازدهم سپتامبر) با حملات به برجهای دوقلوی نیویورک که در یازدهم سپتامبر 2001 عنوان می کند. نویسنده این مقاله اشاره می کند که نخستین برج دقایقی قبل از ساعت نه و نیم صبح و برج دوم تقریبا در ساعت ده و نیم مورد اصابت قرار می گیرد.
    این توطئه درحالی است که واکاوی چگونگی ایجاد بحران در آمریکا و گسترش آن در جهان ، پشت پرده نوشته شده این بحران و دست های آشکار و پنهان سرمایه دار را آشکارتر می سازد و تلاش صهیونیسم جهانی برای بازآفرینی یازدهم سپتامبر دیگر را در این راستا می توان ارزیابی کرد.
    به اذعان شواهد موجود، فعالیت و نفوذ صهیونیست در زمینه های اقتصادی، مالی، تجاری و بازرگانی آمریکا امری انکارناپذیر است و عملااین نفوذ خود را آشکارا در تصمیم گیری های سیاسی و اقتصادی آمریکا نشان می دهد.
    یک طبقه و الیت قدرتی در ساختار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایالت متحده وجود دارد که خاستگاه آن در شرکتها و بانکهای بزرگ این کشور است و نقش عمده ای در شکل دهی و روند سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آمریکا ایفا می کند و در تمامی حوزه ها بر دولت فدرال مسلط است. براساس آمار غیررسمی نزدیک به 80 درصد از ثروت و امکانات مردم آمریکا در انحصار این اقلیت 5/2 درصدی سرمایه دار صهیونی قرار دارد و بیش از 90 درصد این سرمایه داران یهود در شهرهای مهم این کشور استقرار یافته اند که با بهره مندی از توان مالی خود، 224 روزنامه و نشریه را هدایت و پشتیبانی می کنند.
    شیوه رفتاری کاخ سفید در سالیان اخیر نیز نشان می دهد که تمامی دولتمردان کاخ سفید با اتخاذ سیاستهایی در جهت منافع این گانگسترهای مالی، به جای پاسخگوبودن مردمی که به آنها رای داده اند، منافع مالی شرکتهای بزرگ خصوصی و بازار را نمایندگی می کنند. هدیه 700 میلیارد دلاری از جیب مالیات دهندگان آمریکایی به کمپانی های ورشکسته عامل بحران، اعلام 800 میلیارد دلار کمک مالی دیگر به این موسسات، تزریق2 تریلیون دلار به همین موسسات مالی و اقتصادی ازسوی فدرال رزرو و بدون اعلام جزئیات آن به مردم و... تنها بخشی از خیانت مقامات کاخ سفید به شهروندان آمریکایی خود و حمایت آشکار از این طبقه زرسالار صهیونی است.
    بنابراین کاملاپیداست که چرا در این روزها این لابی خود را به آب و آتش می زند تا از خود رفع اتهام کند و دست های دیگر را همچون حادثه 11 سپتامبر 2001 مسئول بروز بحران معرفی کند. شاید امروز نیز کسی در حال نوشتن کتاب «دروغ بزرگی دیگر» باشد تا همانند تری میسن (Thierry Meyssan) نویسنده فرانسوی که پشت پرده حادثه 11سپتامبر را فاش ساخت، ابعاد پشت پرده این بحران یا بهتر بگوییم هلوکاست مالی جهانی را روشن سازد و پیوند این طبقه 5/2 درصدی با آغاز و گسترش این بحران را آشکار کند.

بابک اسماعیلی. عضو انجمن اقتصاددانان ایران
روزنامه کیهان. شماره 19372. چهارشنبه 6/3/١٣٨٨ . صفحه 4

/ 2 نظر / 26 بازدید
هانیه

ممنون... خیلی وقته فقط اقتصادی و سیاسی می‌نویسید و از شعر خبری نیست...

هانیه

ممنون... خیلی وقته فقط اقتصادی و سیاسی می‌نویسید و از شعر خبری نیست...