موفقیت گزارشگر اقتصادی کیهان در چهارمین جشنواره تخصصی مالیات و رسانه

گزارشگر سرویس اقتصادی روزنامه کیهان، برگزیده چهارمین جشنواره تخصصی مطبوعات و خبرگزاری ها در حوزه مالیات شناخته شد.بابک اسماعیلی
به گزارش خبرگزاری ها، از میان 7200 اثر شرکت داده شده در این جشنواره، گزارش خبری «بابک اسماعیلی» گزارشگر سرویس اقتصادی کیهان، تحت عنوان «ایران دیگر بهشت مالیات گریزان نخواهد بود» با راهیابی به مرحله نهایی، حائز مقام دوم بخش گزارش خبری چهارمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها در حوزه مالیات شد.
مراسم اختتامیه این جشنواره روز چهارشنبه 14 بهمن ماه با حضور «محمدحسین صفارهرندی» وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر «رامین»معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد، مقامات سازمان امور مالیاتی و جمعی از اصحاب حوزه فرهنگ و رسانه برگزار شد و از برگزیدگان رشته های ده گانه این جشنواره تخصصی با اهدای لوح تقدیر و تندیس تقدیر شد.

صفارهرندی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: رسانه را فقط در قالب روزنامه، تلویزیون و اینترنت نباید دید و باید از نقش رسانه میان مردمی بهره برد و مثلا مردم عادت دارند که پای منبر که تاریخچه ای قدیمی دارد جمع شوند و پیامی را از آن جلسه بگیرند و بتوانند به دیگران هم پیامی را القاء کنند و این یعنی همان عملکرد رسانه.
دکتر رامین معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد نیز در خصوص فعالیت های صورت گرفته از سوی مطبوعات و رسانه ها در جهت بسترسازی امر مالیات، عنوان کرد: تاکنون 7 هزار و 200 مقاله در مطبوعات و رسانه ها در خصوص مالیات جمع آوری شده است ولی آیا نگاه اسلامی هم در آن ها موجود است، اگر به فرض هم موجود نباشد باید شروع شود.
آخرین سخنران این جلسه دکتر علی عسگری رئیس سازمان امور مالیاتی بود که گفت: همه ما به اهمیت مالیات واقفیم و همه کشورها به مالیات به عنوان ابزارها و سیاست های ساماندهی اقتصاد کشور نگاه می کنند و 45 درصد بودجه کشور از محل مالیات ها تامین می شود و حتی در برنامه پنجم توسعه هم سالانه 30 درصد مالیات ها رشد داشته است و هزینه های جاری دولت از محل مالیات ها تامین می شود.
دکتر «سیدشمس الدین حسینی» وزیر اقتصاد در پیامی به این جشنواره یادآور شد:در شرایطی که در کشورهای در حال توسعه، نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی بین 15 تا 20 درصد و در کشورهای توسعه یافته بیش از 30 تا 40 درصد است، این رقم در ایران بین 7 تا 8 درصد است.

بابک اسماعیلی/برگزیده جشنواره تخصصی مالیات و رسانه

لینک خبر در روزنامه کیهان. شنبه 17 بهمن 1388- شماره 19578. صفحه‌ی 4.
 

/ 4 نظر / 42 بازدید
مريم

سلام خوبي ؟ وبلاگ بسيار خوبي داري اگه موافق باشي با هم تبادل لينک کنيم ؟ اگه موافقي منو با عنوان کسب درآمد از اينترنت لينک کن سپس منو تو نظرات با خبر کن تا منم سريع لينکت کنم ! soodavar.orq.ir

مريم

سلام خوبي ؟ وبلاگ بسيار خوبي داري اگه موافق باشي با هم تبادل لينک کنيم ؟ اگه موافقي منو با عنوان کسب درآمد از اينترنت لينک کن سپس منو تو نظرات با خبر کن تا منم سريع لينکت کنم ! soodavar.orq.ir

نوید

سلام داداش تبریک عرض میکنم امیدوارم یه روزی اقتصاد کشورمون سر و سامون بگیره البته اگه خودت دست به کار شی وگرنه همه خوابن البته یادت نره فکری به حال حقوق کارمندای دولتی و غیر دولتی بکنند که با گرونی امروزی اصلا سازگار نیست حد اقل باید 5 برابر شه شاد باشی

آرش فهیم

مبارک است ان شا الله !